icon

Sygic GPS Navigace pro Android

Bezplatná aplikace s možností zakoupení Prémiové licence

Ako vytvoriť trasu?

Vytváranie trasy je hlavne o hľadaní Vašeho cieľa – miesta kam by ste chceli ísť. Existuje niekoľko spôsobov ako vyhľadať želanú destináciu, a tie sa dozviete v tomto článku. Po tom ako si vyberiete cieľ Vašej cesty, vypočíta sa trasa a aplikácia Vás začne navigovať.

Výber cieľa priamo na mape

Jednoducho si vyberte miesto kam by ste chceli ísť priamo počas prezerania mapy. Ťuknite priamo na Vami vybraný bod a objaví sa modrá ikonka označujúca vybranú pozíciu. V dolnej časti obrazovky sa objavia stručné informácie o mieste a modré tlačidlo „Ukázať trasu“. Ťuknutím aplikácia vypočíta najlepšie trasy a navigovať sa začnete ťuknutím na tlačidlo „Štart“.

Počas prezerania mapy, hlavne v ak si priblížite mapu, môžete si všimnúť rôzne malé ikonky/symboly. Tieto reprezentujú miesta (takzvané „POI“ – Points of interest) ktoré by Vás mohli zaujímať ako napríklad reštaurácie, turistické atrakcie, čerpacie stanice, nákupné centrá a podobne. Pokiaľ chcete aby Vás aplikácia takéto miesto navigovala, jednoducho na naho ťuknite a stlačte tlačidlo „Ukázať trasu“ a následne „Štart“.

Výber cieľa pomocou vyhľadávacej lišty

Vyhľadávanie začnete keď ťuknete na vyhľadávaciu lištu v hornej časti hlavnej obrazovky.

Pokiaľ nezačnete nič písať, zobrazí sa Vám história trás ktoré ste v minulosti vytvorili. Tieto ciele si vybrať jednoduchým ťuknutím. Samozrejme, pri prvom používaní bude história prázdna.

Pre vyhľadávanie novej destinácie, začnite písať adresu, názov miesta (POI) alebo GPS súradnice do vyhľadávacej lišty. Pod lištou sa objaví zoznam s výsledkami ktoré sa vyhovujú Vášmu zadanému výrazu, ten správny si vyberte ťuknutím a aplikácia Vám vpočíta trasu.

Napríklad, predpokladajme že chceme nájsť adresu Kalinčiakova 13, 831 04 Bratislava, Slovensko.

Vyhľadávanie podľa adresy: môžete napísať krajinu, mesto, ulicu a číslo domu

Najrýchlejšou možnosťou je napísať iba ulicu a číslo „kalinciakova 13“ a vybrať si Vašu želanú destináciu z navrhovaných možností.

Pokiaľ dostanete príliš veľa výsledkov, môžete adresu ešte viac špecifikovať pridaním mesta „kalinciakova 13 bratislava“.

Na poradí v akom zadávate slová nie je podstatné, takže kľudne môžete zadať napríklad „bratislava slovensko kalinciakova 13“.

Vyhľadávanie podľa názvu miesta (POI)

Pokiaľ sa vybrané miesto alebo bod záujmu (hotel, obchod, reštaurácia, atď.) nachádza v našej databáze, môžete jeho názov priamo vyhľadať, napríklad „Black King bar“ v Bratislave.

Vyhľadávanie cieľa rovno zo zoznamu miest (POI)

Pod vyhľadávacou lištou (po tom ako na ňu ťuknete) sa nachádzajú modré ikonky kategórií zaujímavých miest (POI). Po ťuknutí na kategóriu sa Vám zobrazia všetky miesta z danej kategórie v okolí miesta, kde máte otvorenú mapu (nie tam kde sa reálne nachádzate). Pokiaľ sa chcete nechať navigovať, len ťuknite na miesto ktoré si vyberiete a stlačte „Ukázať trasu“.

Vyhľadávanie podľa GPS súradníc

Pokiaľ poznáte presné súradnice Vášho cieľa, môžete ich priamo zadať do vyhľadávacej lišty. GPS súradnice sa dajú zadať v 3 rôznych formátoch.

Prvý je formát „stupne, minúty, sekundy“, napríklad N48°08′35″ E17°07′50″. Tento formát môžete zadať do vyhľadávacej lišty bez špeciálnych znakov „N48 8 35 E17 7 50“

Druhý formát je podobný, ale namiesto sekúnd sa použijú minúty s decimálnou hodnotou, napríklad N48° 8.583′ E17° 7.833′. Rovnako ako v prvom formáte, ani teraz nie je potrebné zadávať špeciálne znaky: „N48 8.583 E17 7.833“

Posledný formát používa výhradne stupne v decimálnom tvare: 48.146718 17.132678. V takomto tvare ich aj vložíte do vyhľadávača. V tomto formáte často nebudú použité písmená N S W E značiace svetove strany (z angl. North/South/West/East), ale namiesto toho kladná hodnota značí severnú a východnú (N/E) a záporná hodnota južnú a západnú (S/W) súradnicu.

Nenašli ste, čo ste hľadali vo vyhľadávacej lište Sygic?

Kliknite na tlačidlo „Napíšte nám“ pod týmto textom a popíšte presne čo ste hľadali a akým spôsobom ste to zadali do vyhľadávača.

Nenašli jste řešení nebo odpověď?

Napište nám

Zpět na přehled

Ako zmeniť počiatočný bod trasy?

Související články

Are you happy with Sygic GPS Navigation?

Share it please

Napište nám

Pokud jste nenašli odpovědi na Vaše dotazy v našich článcích, manuálech nebo videích, prosím kontaktujte nás vyplněním tohoto formuláře. Náš tým zákaznické podpory Vás bude kontaktovat v průběhu následujících 48 hodin.

Odesláno! V průběhu následujících 48 hodin Vás budeme kontaktovat.