icon

Sygic GPS Navigace pro Android

Bezplatná aplikace s možností zakoupení Prémiové licence

Prepojenie cez MirrorLink

Vďaka prepojeniu cez MirrorLink je cestovanie bezpečnejšie, jednoduchšie a pohodlnejšie. Umožňuje Vám použiť Sygic priamo na obrazovke Vášho zabudovaného infotainment systému.

Uistite sa, že mate nainštalovanú verziu 18.2 alebo vyššie aplikácie Sygic GPS Navigation, inak táto funkcia nebude dostupná. Nateraz je funkcia MirrorLink dostupná len v Európe.

Pripojte akýkoľvek Telefón s MirrorLinkom v aute, ktoré tiež má v infotainment systéme toto prepojenie a využite tak možnosť navigovať sa bezpečnejšie a zodpovednejšie pri šoférovaní.
Sygic viete pohodlne obsluhovať na Vašej zabudovanej obrazovke po prepojení telefónu a auta cez USB kábel, dizajn aplikácie je prispôsobený používaniu na takejto obrazovke pre zvýšený komfort jazdy.
Aplikácia bude ďalej bežať na Vašom telefóne, uvidíte ju ale na obrazovke v aute a inštrukcie budete počuť cez reproduktory automobilu. Prepojenie cez MirrorLink je platená doplnková služba, nakoľko používanie prémiových funkcii cez MirrorLink (v resp. akékoľvek iné prepojenie mobilu s vozidlom) podlieha dodatočnému licencovaniu u nášho poskytovateľa mapových dát.

Ako použiť Sygic cez MirrorLink

Dôležitý oznam: V máji 2020 spoločnosť Samsung oznámila, že prestanú podporovať pripojenie cez MirrorLink od 1.júna 2020. Žiaľ, znamená to že aj Samsung telefóny ktoré predtým možnosť používať MirrorLink mali, o túto funkcionalitu prídu. Pre nás ani iných vývojárov aplikácií ktoré sa dajú cez MirrorLink použiť, neexistuje spôsob akým by sme to mohli ovplyvniť ani túto funkcionalitu telefónom Samsung prinavrátiť. Ak by ste mali záujem ich o tomto priamo kontaktovať, tu je odkaz na stránku podpory spoločnosti Samsung: samsung.com/sk/support

Pre pripojenie telefónu s vozidlom prostredníctvom prepojenia Mirrorlink postupujte nasledovne.

 1. Uistite sa, že vaše auto podporuje Mirrorlink 1.1
 2. Uistite sa, že váš telefón podporuje službu Mirrorlink 1.1
 3. Pokiaľ Vaše zariadenia nie sú na zoznamoch vyššie, odporúčame informovať sa u výrobcov Vašich zariadení, či tento certifikát podporujú. Občas sa stáva, že výrobca sa rozhodne túto informáciu nepublikovať.
 4. Odomknite si telefón (v prípade, že je chránený heslom alebo odtlačkom prsta). Pokiaľ má zariadenie zamknutú obrazovku, aplikácia nemusí pracovať správne.
 5. Pripojte telefón do portu USB v aute
 6. Obrazovka telefónu sa zmení na čiernu a následne sa navigácia zobrazí na obrazovke vášho auta
 7. Neodkladajte Váš telefón príliš ďaleko alebo do uzavretých priehradok v aute.
 8. Spustite možnosť prepojenia s autom. U každého vozidla sa môže spúšťať inak, preto si pozrite návod na obsluhu zariadenia v automobile, kde by mal byť k dispozícii. Najčastenší postup je takýto:
  8.1. Ťuknite na "Apps" na obrazovke vášho auta (môže to byť aj fyzické tlačidlo).
  8.2. Prejdite si cez možnosti a vyberte SmartLink
  8.3. V prípade, že sa zariadenie nenapojí automaticky, vyberte ho zo zoznamu zariadení.
 9. Z možnosti prepojenia "Mirrorlink" a "Android Auto" vyberte Mirrorlink. (V prípade, že sa zariadenie nenapojí automaticky, vyberte ho zo zoznamu zariadení.)
 10. Vyberte zo zoznamu aplikácie Sygic.
 11. Následne budete mať zobrazenú navigáciu na obrazovke auta.
 12. Navigáciu môžete pred pripojením používať na telefóne a tiež si trasu pred pripojením nastaviť rovno cez telefón. Následne po prepojení sa na obrazovke vozidla zobrazí už predom nastavená trasa.

Dôležitá informácia

Mirrorlink vyžaduje aktualizáciu bezpečnostných certifikátov. Tento proces sa opakuje raz za mesiac a preto je potrebné mat prístup k internetu v telefóne. Aktualizácia je zvyčajne spracovávaná automaticky systémom.

Pre správne fungovanie navigácie je potrebné mat dobrý príjem signálu GPS. Uistite sa, že ste v otvorenom priestore, mimo garáží a tunelov, kde by mal byť GPS dostatočný na lokalizovanie vašej pozície. Kliknite sem pre viac informácii ohľadom riešenia možných problémov s príjmom GPS signálu.

Riešenie prípadných problémov

V prípade, že spojenie so službou Mirrorlink nefunguje, uistite sa že mate nainštalovanú verziu 18.2 alebo vyššie aplikácie Sygic GPS Navigation. Majte na pamäti, že je potrebne telefón pripojiť cez USB kábel, bluetooth prepojenienie nie je dostatočné. Postupujte podľa krokov nižšie pre kontrolu prepojenia v prípade problémov:

 1. Uistite sa, že nie ste pripojený cez Android Auto. V tejto chvíli aplikákcia Android Auto nepodporuje.
 2. V prípade ak sa na obrazovke objaví sprava že za jazdy nie je možné používať navigáciu, tak prejdite na nastavenia Android - pripojenia - iné pripojenia - MirrorLink a aktualizujte si certifikát.
 3. Ak problémy pretrvávajú tak reštartujte telefón a reštartujte systém vozidla.
 4. Taktiež môžete vyskúšať použiť iný kábel USB
 5. Choďte do nastavení telefónu - Spravovať aplikácie. Nájdite aplikáciu MirrorLink 1.1, vynúťte jej ukončenie a premažte jej Cache a Data. Následne telefón vypnite, zapnite a reinštalujte aplikáciu Sygic.

Nenašli jste řešení nebo odpověď?

Napište nám

Zpět na přehled

Cockpit

Car connectivity (Ford Sync 3)

Are you happy with Sygic GPS Navigation?

Share it please

Napište nám

Pokud jste nenašli odpovědi na Vaše dotazy v našich článcích, manuálech nebo videích, prosím kontaktujte nás vyplněním tohoto formuláře. Náš tým zákaznické podpory Vás bude kontaktovat v průběhu následujících 48 hodin.