icon

Sygic GPS Navigace pro Android

Bezplatná aplikace s možností zakoupení Prémiové licence

Získavanie pozície – pozícia sa neaktualizuje, problémy s GPS

Niekedy aplikácia zobrazí správu, že sa pokúša získať polohu. Väčšinou to trvá iba chvíľu, ale v niektorých situáciách môžu nastať komplikácie. Vaše zariadenie Váš nemôže lokalizovať kvôli jednej z nasledujúcich príčin:

  • Nachádzate sa v budove, tunely alebo na pozícii kde je GPS signál blokovaný nejakou fyzickou prekážkou. Vzhľadom na to, že GPS signál nedokáže prejsť cez pevné prekážky, môže trvať dlhšie než sa k vám GPS signál dostane ak vôbec. Preto akékoľvek riešenie GPS problémov musí byť realizované vonku, s čistým výhľadom na oblohu, neblokovanú budovou ani nijakým iným objektom.
  • Pokiaľ ste vypli služby polohy v nastaveniach Vášho zariadenia. Nastavenie polohy musí byť zapnuté celý čas počas používania GPS Navigácie.
  • Doplnkové informácie o polohe (tzv. A-GPS) z mobilnej siete sú preťažené, poškodené alebo sa neaktualizujú. Táto príčina môže mať za následok dlhšie získavanie polohy (čo by normálne nastalo okamžite).

Ak sa vyššie nenachádza odpoveď alebo riešenie, prosím, použite nášho interaktívneho pomocníka nižšie:

1. Vypnite a znovu zapnite Vaše zariadenie

Týmto krokom môžeme v prípade, že problém pretrvá, vylúčiť systémovú chybu.

Pomohla Vám tato instrukce?

2. Vynútiť ukončenie a vyprázdniť cache

Choďte do Nastavení Vášho zariadenia > Aplikácie > Sygic > Vynútiť zastavenie. Nižšie ťuknite na „úložisko“ a následne zvoľte vymazať pamäť cache.

Pomohla Vám tato instrukce?

3. Obnoviť pôvodné nastavenia

V aplikácii Sygic choďte do Menu > Nastavenia. Ťuknite na ikonku 3 bodiek v pravom hornom rohu obrazovky a vyberte „Obnoviť pôvodné nastavenia“. Toto obnoví nastavenia Sygic aplikácie ale nijako to neovplyvní vaše personálne dáta. Reštartujte aplikáciu aby sa zmeny aplikovali.

Pomohla Vám tato instrukce?

4. Odmerajte príjem signálu GPS

Vo väčšine prípadov doterajšie kroky vyriešia problém s GPS. Pokiaľ ani jeden nepomohol, odporúčame Vám stiahnuť si aplikáciu na meranie GPS signálu, napríklad GPS status, ktorý Vám môže pomôcť identifikovať hardware-ový problém. Tiež Vám môže pomôcť v prípade, že sú poškodené A-GPS dáta, ako bolo spomenuté vyššie. Neodporúčame riadiť sa podľa funkčnosti online aplikácii, ako Google Maps, pretože používajú lokalizáciu pomocou sietí a nie pomocou GPS.

  • Môžete zmerať silu GPS signálu. Táto aplikácia by Vás mala lokalizovať rovnako rýchlo ako Sygic.
  • Uistite sa, že testujete GPS vonku, pod jasnou oblohou, bez budov alebo iných prekážok.
  • Pokiaľ Vás ani GPS Status aplikácia nemôže lokalizovať, môžete skúsiť premazať A-GPS cache. Ťuknite kdekoľvek na obrazovku, keď sa zobrazí lišta, ťuknite na menu tlačidlo v ľavom hornom rohu. Z menu si vyberte „Správa stavu A-GPS“ a následne „vymazať“.
  • Sygic by Vás mal potom byť schopný rovnako rýchlo lokalizovať Vás ako GPS Status.

Pomohla Vám tato instrukce?

5. Zvážte chybu zariadenia

Pokiaľ napriek všetkému GPS status aplikácia stále ukazuje zlý príjem GPS signálu, mali by ste zvážiť kontaktovanie predajcu alebo výrobcu Vášho zariadenia kvôli možnej oprave.

Pomohla Vám tato instrukce?

6. Úplné preinštalovanie aplikácie

Aplikácia Sygic GPS Navigácia & Mapy pre Android môže byť jednoducho odinštalovaná odlinštalovaním aplikácie cez obchod Google Play alebo cez nastavenia v telefóne → Aplikácie. Po odinštalovaní môžete aplikáciu znovu nainštalovať prostredníctvom obchodu Google Play.

Ťuknite na "Odinštalovať"

Ťuknite na "Inštalovať"

(NEPOVINNÉ)

Ak by ste si radi zálohovali vaše mapy, obľúbené a iné osobné údaje, prosím skopírujte nasledujúce priečinky a súbory do iného priečinku vo vašom telefóne alebo ich presuňte do počítača:

Android/data/com.sygic.aura/files/Maps/ - Mapy
Android/data/com.sygic.aura/files/Android/settings2.dat - Nastavenia aplikácie
Android/data/com.sygic.aura/files/Res/db/items.dat - Vaše uložené obľúbené lokácie
Android/data/com.sygic.aura/files/Res/itinerary/ - Uložené trasy
Android/data/com.sygic.aura/files/Res/travelbook/ - Údaje z cestovného denníka

Po reinštalácii aplikácie skopírujte uložené údaje naspäť do týchto priečinkov.

Pomohla Vám tato instrukce?

Ďakujeme, že ste použili nášho interaktívne pomocníka. Teší nás, že Vám pomohol vyriešiť chybu. Prajeme Vám pekný deň a šťastnú cestu so Sygicom!

Ak žiaden krok tohto interaktívneho pomocníka nepomohol, prosím, kontaktujte nás prostredníctvom modrého tlačidla Napíšte nám. Poskytnite nám prosím vo Vašej správe nasledovné snímky obrazovky

  1. Snímok z aplikácie Sygic, keď Vám ukazuje nepresný signál
  2. Snímok z aplikácie GPS Status, kde je Vaša poloha zistená správne.

Tieto informácie sú veľmi dôležité, prosím, poskytnite nám ich.

Napište nám

Zpět na přehled

Nefunguje sťahovanie máp

Are you happy with Sygic GPS Navigation?

Share it please

Napište nám

Pokud jste nenašli odpovědi na Vaše dotazy v našich článcích, manuálech nebo videích, prosím kontaktujte nás vyplněním tohoto formuláře. Náš tým zákaznické podpory Vás bude kontaktovat v průběhu následujících 48 hodin.