icon

Sygic GPS Navigace pro Android

Bezplatná aplikace s možností zakoupení Prémiové licence

Prehrávanie hlasových inštrukcií keď máte telefón prepojený s autom (Bluetooth)

Väčšina áut ponúka možnosť pripojenia telefónu cez Bluetooth. Zvuky z telefónu sa tým presmerujú a prehrajú z reproduktorov auta.

Spárovanie telefónu a auta.

Vo vašom telefóne prejdite do jeho nastavení, a nájdite možnosti pre Bluetooth. Môžu sa nachádzať pod rôzne označenými kategóriami, podľa verzie Androidu a výrobcu telefónu. Po nájdení a otvorení možnosti pre Bluetooth, sa zobrazia zariadenia ktoré už sú spárované, a nájdete tam aj možnosť spárovať ďalšie zariadenie.
Na obrázku nižšie sa chceme cez Bluetooth spájať s autom Škoda, ktoré je v zozname na prvom mieste. Dá sa kliknúť na ikonku ozubeného kolesa vedľa konkrétneho auta/zariadenia, pre zobrazenie ďalších možností. Tam sa uistite, že budú zapnuté všetky možnosti (Telefonické hovory, Zvuk médií, atď.) aby bola čo najväčšia pravdepodobnosť že spojenie cez Bluetooth bude správne fungovať.

Poznámka: v niektorých vozidlách je potrebné proces párovania s telefón začať najskôr cez audiosystém v aute. Ak si nie ste istí, prosím poraďte sa s používateľskou príručkou vašeho auta.

Nastavenia v Sygicu

Potom ako sa so spárovaným autom/zariadením spojíte cez Bluetooth, ak by sa hlasové inštrukcie a zvuky zo Sygic aplikácie ihneď neprehrávali cez reproduktory auta, tak máme aj v našich nastaveniach niekoľko možnosti ktoré môžete vyskúšať.
K týmto možnostiam sa dostanete cez hlavné menu ☰ našej aplikácie, potom vyberiete Nastavenia → Upozornenia a zvuky → Bluetooth, je to posledná položka dole v tejto sekcii nastavení.

Na výber sú 3 režimy z ktorých si môžete vybrať:

  1. Zvuk vždy púšťať cez reproduktor telefónu - táto funkcia je zatiaľ skúšobná, žiaľ nefunguje správne na všetkých telefónoch. Keď je zvolená, pokúša sa obísť Bluetooth pripojenie a vynútiť prehrávanie hlasových inštrukcií zo Sygicu cez reproduktor telefónu.
  2. Uprednostňovať Bluetooth - táto možnosť prehráva hlasové inštrukcie a zvuky zo Sygicu cez Bluetooth použitím modernejšieho protokolu A2DP, ktorý používajú aj rozne appky na streamovanie hudby (Spotify)
  3. Hrať ako Bluetooth telefonát - táto možnosť prehráva hlasové inštrukcie a zvuky zo Sygicu použitím Bluetooth profilu HFP (Hands Free Protocol), ktorý simuluje prehratie telefonického hovoru. Pri tejto možnosti sa dá nastaviť aj rôzne zdržanie prehrávania, pre prípad že by začiatok alebo koniec prehrávanej inštrukcie bol odseknutý.

Ktorú z možnosti by ste mali použiť, môže závisieť od rôznych faktorov:

  • Ak si prehrávate hudbu priamo z audiosystému auta, napríklad z FM rádia, CD disku, USB kľúča, alebo SD karty, budete pravdepodobne musieť použiť možnosť "Hrať ako Bluetooth telefonát", inak inštrukcie zo Sygic navigácie nebudú môcť prerušiť prehravanú hudbu.
  • Ak si hudbu v aute prehrávate priamo z telefónu ktorý je k audiosystému pripojený cez Bluetooth, napríklad cez Spotify alebo inej hudobnej aplikácie, tak si v Sygicu vyberte možnosť "Uprednostňovať Bluetooth"
  • V niektorých autách, častejšie pri starších modeloch, ich audiosystém nemusí podporovať Blueooth protokol A2DP, vtedy musí byť vybratá možnosť "Hrať ako Bluetooth telefonát"

Iné prepojenia s autom

Okrem Bluetooth je pre prepojenie telefónu s autom čoraz populárnejšia technológia Android Auto. Ak Android Auto používate, Sygic sa v súčasnosti zial pri tomto pripojení používať neda.
O zahrnutie podpory pre Android Auto do našej Sygic aplikácie máme záujem už dávno. Nemohli sme tento zámer zatiaľ zrealizovať, lebo túto technológiu vlastní Google a doteraz neumožňuje jej používanie žiadnym ďalším vývojárom navigačných aplikácií. Iba Google Maps a Waze (ktorých Google pred rokmi kúpil) môžu v súčasnosti pouzivat Android Auto. Dúfame len že sa to v budúcnosti zmení, a naši vývojári budú pripravení začať na tom pracovať len čo Google oznámi že Android Auto uvoľnia pre používanie všetkým navigáciám.

Nenašli jste řešení nebo odpověď?

Napište nám

Zpět na přehled

Ako si dopredu naplánovať trasu na našej webovej stránke

Are you happy with Sygic GPS Navigation?

Share it please

Napište nám

Pokud jste nenašli odpovědi na Vaše dotazy v našich článcích, manuálech nebo videích, prosím kontaktujte nás vyplněním tohoto formuláře. Náš tým zákaznické podpory Vás bude kontaktovat v průběhu následujících 48 hodin.